Když sebou trhnete sedmnáctkrát za sekundu, dosáhnete frekvence, při které je stimulována činnost mozku. Prostě jste chytřejší. Kdysi jsem to kdesi někde četl, ale dodnes jsem neměl tu možnost vyzkoušet to. Jednou se to skoro povedlo, když jsem zkoumal cosi bosou nohou pod stolem a ona to byla zásuvka, ale cukání mělo patrně jinou frekvenci.


Jak už bývá dobrým zvykem, perex jemně upozornil na to, o čem budu psát. Vánoce. Nakupování dárků. Určitě činnost, která v leckoms vyvolává také brnění. Vím to, za pár takovými případy jsem stál několikrát ve frontě na pokladnu a úžasně se bavil. Naposledy v Glóbusu, když jsem čekal ve frontě za dvěmi mladými slečnami a nijak se nevyjadřoval. Za to chlápek za mnou byl vyloženě akční a až z třetího místa seřval pokladní, že ji to jde jako když sere a maluje. Slečny odešly a on se začal cpát přede mě. "Já myslel, že patříte k nim…" Kdepak strejdo, čeká tě dalších deset minut hard core natění tepen.



Navážeme Jihomoravskou energetikou. E.on, majitel této firmy, se rozhodl, že už to nebude JME, ale bude to E.on. Na informování spotřebitele o této zásadní změně je potřeba masivní reklamní kampaň, někde však udělali kreativci z E.onu chybu. V Brně totiž stále ještě jezdí šaliny se starou reklamou na JME. Prostě se ještě nenašel nikdo, kdo by si koupil reklamní plochu na šalinách, takže budou jezdit, dokud neumřou.



Je to prostě specifické město. Nemyslím to ve zlém, prostě to beru jak to jde. Za nákupy jsem vyrazil i na brněnské výstaviště. Jedu si tak šalinou a divit se nestačím – už jsme světoví! V tramvajích jsou totiž světelné panely, které informují o zastávkách i v angličtině a v němčině. Jen nevím, co z toho cizinci pochopí. Výstaviště je do němčiny přeloženo jako Ausstelungplatz. Budiž, je to sice otrocké, asi jako pověstný unterwasserman, ale Němci jsou chápaví. Ovšem anglicky mluvící člověk nemá šanci. Tramvaj totiž jede na Fireground.



Ale jo, trefil jsem. A abych nebyl mimo, tak jsem koupil svíčky.