Včera jsem sledoval zprávy jak na Nově tak v České televizi a jen tak mne napadlo… Jak by asi vypadalo zpravodajství, kdyby teroristé zaútočili u nás?


Tak řekněme, že by třeba v Brně vybuchl Špalíček. Pro neznalé – skloželezobetonová konstrukce vkusně zasazená mezi domy, které pamatují objevení Ameriky (myslím Kolumbem, ne Vikingy). Jak by to asi vypadalo?Den 1… Nova. Zprávy by se asi ujal můj favorit Honza Tunů, který umí nasadit tragický výraz kokršpaněla nejlépe ze všech moderátorů. Myslím si dokonce, že kdyby chtěl, v restauracích jí zadarmo, ale teď už ke zprávě.

Právě se díváte na záběry, které otřásly celým světem. Tam kde ještě ráno stálo obchodní centrum Špalíček je jen hromada sutin. V době, kdy bylo jako obvykle přeplněné lidmi, se ozvala hrozivá detonace, kterou slyšeli lidé i kilometr daleko. Následky jsou strašlivé. Policie místo neprodyšně uzavřela, ale my jako jediní pronikli jejich kordonem a můžeme natočit to hrozné svědectví o nepředstavitelné tragédii. Tragédii, které stála životy mnoha lidí a všichni, kdo přežili se s otazníkem v očích němě ptají – Proč?

Nyní by se ukázal obrázek s textem Nehoda či Teroristický útok.

Nehoda podle expertů nepřichází v úvahu – centrum je poměrně nové a podle majitele bylo vše v naprosté pořádku.

Nehoda se škrtá a krvavým podkladem se zvýrazňuje druhá možnost. Zároveň ve stylu Monty Pythonů vyskakuje k textu Usáma bin Ládin.

O to pravděpodobnější nám přijde druhá verze. Ta děsivější. O to děsivější, že jsme si mysleli, jak se nás netýká. Avšak realita je krutá a i my se musíme smířit s tím, že jsme se ocitli uprostřed války. Války proti teroru. Z vysoce informovaných zdrojů se nám podařilo zjistit, že se prověřují propojení zaměstnanců na Al-Kájdu.A co ČT? Nevím jestli tam ještě je Jolanka, ale ta by mi k tomu sedla asi nejvíc.

Dnes v dopoledních hodinách došlo k výbuchu v centru Brna. Policie a ostatní záchranné složky s plným nasazením pracují na odstranění následků a záchraně zasypaných. Počet obětí bude pravděpodobně vysoký.A realita? Obětí je relativně málo, kino ještě nebylo v provozu a navíc tam od rána smrděl plyn, takže tam skoro nikdo nebyl. Zajímalo by to vůbec někoho?:-) Nebo bychom se šťourali v kotelníkově minulosti až bychom vyšťourali jeho podezřelou návštěvu Turecka (dovolená od Fischera), souseda pocházejícího z Asie (potomek středověkých tatarských playboyů) a znalost afghánského dialektu (po dvanácti rumech divně kouká a huhlá – zdroj hospodský kumpán)?Spíš ta druhá možnost, že… Takže Al-Kájdo, máš smůlu. i když nás necháš na pokoji (kéž by), stejně stojíš za vším! I za havárií u Nažidel, i za akcí Kristoph, i za dětskou prostitucí, i za dveřmi, které se otvírají a… dva pánové v pláštích?