Tak jsme si vyjeli s Myrnou na výlet. Ona měla na starosti věci (co vzít sebou, kolik apod.) a já vlastní organizaci výletu (odkud kam, kdy…). Udělal jsem si kvůli tomu velmi přesný bodový itinerář. Bohužel, vše se zvrtlo hned v bodě 1.


Taky vás někdy napadají konspirační myšlenky? Že všechno je nějak jinak a všelijaké vládní a nadvládní agentury se vás snaží připravit o rozum popř. o střechu nad hlavou? Mě to napadlo v pátek, kdy jsem doběhl v 16:26 na nádraží a po rychlíku směr České Budějovice ani vidu ani slechu. Přitom na internetu to opravdu bylo, v tu chvíli bych na to vsadil i boty! Jenže po jednom telefonátu bylo vše jasné. Někdo (až já to zjistím!!!) přehodil obrázek mašinky a autobusu, takže nám autobus ujel přímo před nosem.Další spoj jel pozdě, v ČB bychom byli až o půlnoci, což je na shánění ubytování poněkud nevhodná doba. Myrna se však ve chvílích, kdy už se zbytku výpravy zmocňovala beznaděj, ukázala jako pravá žena činu. Jeden telefonát a už se pro nás řídilo auto s ke všemu odhodlaným řidičem. Náš plán byl jasný – autobus je pomalý a my jsme rychlí. Z toho vyplývá jediné – dohnat bus v 17:40 na zastávce v Třebíči. Plán se povedl jen s malou chybičkou. I přesto, že jsme byli na místě v 17:42, autobus už tam nebyl. Bylo nám trapné vracet se do Brna, tak jsme si koupili jízdenku na vlak s tím, že v "Budějicích" budeme tak jako tak o půlnoci.
Jen malé odbočení – věděli jste o skupinové slevě? Funguje už od počtu dvou cestujících a jedné Z kartě. Na junior pas sice nemá, ale je to levnější než kombinace Z karta + junior pas.Cesta vlakem probíhala bez větších komplikací, snad jen Veselí nad Lužnicí nás nemile překvapilo. Jestli tam někdy pojedete po desáté hodině večerní, nepočítejte s tím, že se tam někde najíte. V žádné hospodě už nevařili (a to ani utopence, což jsem docela nepochopil) a benzínka byla také zavřená. Takže jsme jeli dál o hladu. V Budějicích jsme byli přesně o půlnoci. Hodina duchů to však skutečně nebyla. Tak živé město jsem už dlouho neviděl – kam se hrabe Brno. Vysokoškolské koleje jsme našli hned napodruhé, a o půl druhé už jsme, s menší pauzou způsobenou opilcem, spaliNěkolik postřehů – v noci ubytovává jen blok K1, pokoje jsou zatím nejlepší co jsem kdy na kolejích viděl (120 Kč/noc). A když nechcete spát? Cca 300 m od kolejí je grillbar, kde mají až do 4:00. Prostě super město pro chudé cestovatele.
Chtěl bych poděkovat mé spolucestující, že to se mnou zvládla i přes tento malý zádrhel znamenající šestihodinový spánkový deficit a 20 km navíc pěšky s batohem. Děkuji.