Vzhledem k tomu, že už bych se opakoval, kdybych psal, jak jsme kde dopadli špatně, radši budu vybírat pouze takové perličky a házet je sem. A taky není už o čem psát, člověk stárne, jediné co tvrdne s neúprosnou jistotou jsou játra, je prostě na čase!


Aby se nám nějak odvděčil za výlet do Osvětimi, pozval nás Cubeek na venkov. Prohlídka sklepů, spojená s degustací, zanechala škody spíše fyzického než psychického rázu – narozdíl od výše zmiňovaného. Ale aspoň se to vyrovnalo. Divil jsem se sám sobě, pocházím z pivního kraje a víno jsem pil jen proto, že mi připomínalo z dětství nedostupnou Márku.



Ale časy se mění a od minulého vinobraní mám dokonce samolepku s nápisem Vinný degustátor, kterou jsme s Myrnou bůhvíjak vyhráli v tlačenici ve Znojemském klášteře nebo co to bylo. Takže jsem pročistil čichové a chuťové kanálky a vrhl se do víru ochutnávek. Co vám mám povídat – letošní víno mě překvapilo trochu nemile, ale stále jsem v kategorii "pije, co teče", takže mi to až tak nevadilo. Dokonce se to ani nezvrhlo v žádnou výtržnost nepočítám-li nápis křídou "Nejlepší víno je rum!" v Louckém klášteře.



Minulý týden jsme sezvali kumpány na návštěvu asi nejproslulejší slovenské husí oblasti – pokud si někdy budete chtít dát husu, tak jedině Slovenský Grob. Po příjezdu voní všude šrot, v dáli je slyšet šťastné štěbetání husích krčků a za plotem sekání husích krčků. Prostě něco jako permanentní husobraní.



Doporučuji celý den zásobovat žaludek pouze tekutinami, protože nápor je značný. Už předkrm – husí játra v horkém husím výpeku – dokáže excitovat žlučník na maximum, během hlavního jídla to však nevnímáte a na závěr je nutné honem se dorazit domácím závinem s višněmi. Vynikající!



Trochu to kazí jen nezvyklost člověka na takováto jídla. Všechny jsem varoval, že po poslední návštěvě jsem do čtyř do rána bezmocně ležel na posteli, přes břicho neviděl televizi a v hlavě se mi motaly jen mastné myšlenky, ale vše bylo marné.



Jejich hekání jsem musel poslouchat celou zpáteční cestu.



A navíc jsem tam chytil rýmičku.



Nespravedlnost světu vládne.