Pravil v jednom vtipu pětiletý synek lorda, který od narození nemluvil. Když se ho ptali proč až po pěti letech, tak odpověděl „Do teď bylo všechno v pořádku“


Píšu po dlouhé době, takže bych měl možná připomenout, že jsem člověk s pozitivním přístupem k životu. Mám rád, když kytky pučí, motýli lítají, ptáčci cvrlikají a psi serou na chodníky. A co nemám rád? Závist, nenávist, svist a Student Agency.



Už jsme s nima zažili hodně, Myrna požár na palubě, já zase jak to říct a nebýt sprostý?. A po včerejšku mám o důvod víc, proč je nemít rád.



Šel jsem si koupit v předstihu lístek. Poté co zlikvidovali ostatní dopravce na lince Praha – Brno a všichni jim zatleskali, se vyhřívají na pláži monopolu a na tleskající dav už jaksi kašlou. Zařadil jsem se asi na páté místo do fronty a byl rád, že budu rychle hotový. Jenže fronta se už vůbec nepohla. Čekal jsem tam 45 minut bez jakéhokoliv vysvětlení nebo informace.



Sice tam byly budky dvě, jenže jedna byla zavřená a jediná pracovnice se schovávala za žaluzie. To v té první se tvrdě makalo na odstranění patrně počítačového problému. Pičenka zkoušela všechno – přerovnat DVDčka, utřít prach, sednout si a čučet do blba, ale ten kompl ji stále nejel. Pak přišla ještě jedna a zkoušeli své nátlakové akce zdvojovat, ale počítač byl neústupný.



Zavolal jsem na centrálu a tam mi medový hlas oznámil, že ji všechno jede. Na pobočce ona není, takže neví co se děje, ale předpokládá, že je vše v pořádku. I přes žlutý svět kolem sebe jsem začínal vidět rudě. Naštěstí – koncentrovaná síla je koncentrovaná síla a dvě pičenky dokázaly nemožné. Fronta se rozjela a důchodkyně mohla k oknu.



Dobrý den, zítra na osmou. Bohužel už je vyprodaný. A v sedm? V sedm taky. A kde má stánek ČEBUS prosím Vás? ČEBUS? Tak ten už měsíc nejezdí paní…



Kdyby neměli můj lístek na devátou, tak bych tohle nepsal, ale plnil Frenzy mission se žlutým autobusem…