Nepotkali jste o víkendu na silnicích dvě auta, která už od pohledu vzbuzovala respekt? Tedy… že se je podařilo rozjet. My jsme je viděli. A co víc – seděli jsme uvnitř!


Nápad zdolat Šumavu v autech, které pamatují hodně z minulého století se zrodil někdy během čtvrtečních meditačních večerů. Proto se tak nějak nepočítalo s jeho realizací. Zvlášť poté, když Daff zbaběle emigroval do Polska koukat se pod vodou na bagry. Naštěstí se organizace chopil FF (jiný FF než tamten FF) a mohlo se vyrazit.Bílá Škoda Rapid a zelená Lada 1200 kombi. 650 kilometrů. Prostě super výkon! Někdy to sice připomínalo Lynchův Příběh Alvina Straighta, zvlášť prvních sto kilometrů jsme jeli tři hodiny. Ale pak naskočil i čtvrtý válec a už to šlo líp. Celou cestu až na Šumavu byl kolem silnic pravý burčák z Moravy, ale všemu jsme odolali. Tedy až na dva litry, které nás provázely celý výlet.


Šumavské zátiší


Když Old Sko:l tak se vším všudy – první zastávka v hospodě, guláš a dršťková. Za šest dní jsem ji měl čtyřikrát, což je můj dršťkový rekord. Odvažuji se o sobě dokonce tvrdit, že jsem se stal expertem a podle klka poznám mloka. Guláš byl prý jelení, ale spíš bych to tipnul na bystrého hospodského, který si všiml, že jeho praseti nasadila svině parohy s kancem od vedle, honem ho zabil a pak se jen radoval z vyšších zisků.Prvním problémem se ukázalo být ubytování. Osádka druhého auta se chtěla vejít do 250,- Kč na noc, což se sice dalo, ale bez jídla a kuchyně. štěstí stálo při nás – pět dní otevřený hotel nám nabídl noc za 300,-. Osádka se nechala ukecat na zaokrouhlení a spalo se. Byli jsme tam jediní hosté, takže nebyl ani kuchař, ale to nám nevadilo – na pokojích pohodlí, v koupelně bidet a balkon přes celej hotel.


Pujak na houbach


Popisovat nějaké příhody nebudu, čekají pomalu v chládku, aby se rozležely a nabobtnaly do vyprávěcího formátu typu sedum jednou ranou, vole! Abych pravdu řekl, ani si žádnou nevybavuju, ale to bude asi tím, že jsme s sebou vzali pro jistotu asi deset litrů tvrdého plus třicet piv – co kdyby pršelo. Myslím, že pršelo jen jednou, ale prevence je prevence.Na příští svátek plánujeme repete, ale asi to bude někam blíž. Jistota je jistota. Auto FF vydávalo při startování zvuky jako nízko letící šicí stroj, kdežto auto Cubeeka nemohl řidič často donutit k žádným zvukovým projevům. Ale co – zprůměrováním nám vyjde ideál, takže Viva la resistatistika!Jo ještě jedna fotka na závěr – strašně jsme se pohádali a nevíme koho se zeptat. Byl tenhle druh chráněný nebo ne?


Jsme na vážkách...