Kdo se včera díval na Televizní noviny a stihl reportáž z jednání Senátu, ten se musel divit. Peněz tam už mají tolik, že se jim kazí, a tak si odhlasovali jedinou moudrou věc – platy se prostě zmrazí!


Bohužel jsem přišel k reportáži pozdě a nestihl jsem jméno řečníka, který si právě do mikrofonu stěžoval, že jeho, jako senátora, uráží skutečnost, že ředitel ČEZu bere 800 tisíc. Shodou okolností tam byl onen senátor ještě několikrát, a tak jsem si mohl zapamatovat jeho tvář.Navíc, hned další reportáž byla o nejmasovějším vrahu prostitutek v USA (ovšem jen v počtu přiznaných vražd) Gary Leonu Ridgwayovi, který byl senátorovi velmi podobný. Po nalezení fotky "Vraha od Zelené řeky" už pro mě bylo hračkou najít rozhořčeného senátora – jde oJaroslava Kuberu. Podobnost obou mužů je vskutku zarážející a až mě zamrazilo v zádech při zjištění, že jde o zastupitele Teplicka. Kde u nás, když ne tam?Proč jsem to však všechno dělal. V televizi byl kousek projevu, kde Kubera prohlásil:
"Opakuji znovu, každý občan této země na rozdíl od totalitního režimu může být prezidentem, senátorem, poslancem, starostou, primátorem, čím si jen vzpomene, jen se musí trochu snažit."
Chtěl jsem si najít jeho stránky a zeptat se na jedinou věc. Proč tedy není ředitelem ČEZu on? Stačí přece se jen trochu snažit, nebo ne? Jeho stránky jsem našel, ale v odpověď nedoufám. Takhle totiž vypadá odkaz na dotazy.Mimochodem, čerpal jsem odsud, záznam z 6.11. a jsou tam i větší perly. Dozvěděl jsem se totiž, že senátoři mají nejpřísnější osobní ohodnocení ze všech profesí v České republice, protože každé dva roky jich může až jedna třetina odejít! Co je to za dřinu oproti třeba novinářům, kteří: "pracují pouze jednu hodinu týdně za plat, který my samozřejmě neznáme, protože oni na rozdíl od nás nemají žádné voliče, kteří by kontrolovali jejich práci, tak je to pro ně vždy věčné téma, když jiné problémy nemají, tak toto vždy – a naši poslanci a senátoři, kteří se takových pořadů zúčastňují, tam ublíženě říkají, že oni by nikdy nechtěli – pražský poslanec by nikdy nechtěl žádné náhrady na dopravu, na co by je také potřeboval." V originálním znění. I když uznávám, uvítal bych titulky…Pan senátor se také zmínil, že by chtěl být moderátorem některých pořadů a zároveň vyslovuje obavu, zda-li se mu to někdy podaří. Já mu držím palce. Jen tak dál! Střez se Belohorcová Kubery! Ten by zvyšoval krevní tlak nejen mužům, ale i ženám!