OK. Přiznám se. Nejsem jako většina vysokoškolsky vzdělaného obyvatelstva. Vedle hodnotných dokumentů na ČT2 a skvělých filmů tamtéž, koukám občas i na ČT1. Nedosti však toho… Já sleduju i Novu.


Mám rád některé filmy, které tam jdou, rád sleduju soutěže, ale hlavně VEŠKEROU činnost zpravodajského rázu. Moje fascinace tímto druhem televizní práce hraničí až s masochismem. Tak jako jiní takto postižení se už od dob Leopolda von Sacher-Masocha nechávají svazovat či pokapávat voskem, eventuálně bičovat, já s polopřítomným pohledem usedám před televizní obrazovku a pozoruji sled reportáží. Odměnou mi je potom místo jelit, spálenin a ponížení, něco úplně jiného. Třeba informace o havárii raketoplánu Discovery. Nebo reportáž o Barunce Pankové… Ovšem někdy se nedočkám a s pořádnou depresí potupně odcházím.Naposledy včera. Televizní noviny byly totiž neskutečné. Svou úrovní připomínaly leckteré dopolední gerontofilní (© Myrna) pořady z přírody. Pro ty, kteří žádný z nich neviděli, připomenu:
H – Hlasatel (většinou hluboký VELMI pomalý bas)
O – Obraz (tedy to co je vidět v televizi)


O – Statický záběr na slunce nad savanou.
H – Afrika se pomalu probouzí…
O – Záběr na lva, který zívá a pomalu natáčí hlavu.
H – První jeho paprsky probudily i lva.
O – Záběr na pasoucí se zebry.
H – Zebry jsou ještě v bezpečí, ale kdovíco je čeká.


Přičemž každý z těchto záběrů trvá nejméně třicet sekund.


Ještě před informací např. o hlasování Bundestagu, byla reportáž o poštovním holubovi, který měl letět cca 600 km z Francie do Velké Británie, ovšem někde si schrupnul a probral se až v USA. Naštěstí se mu nic nestalo a šéf si pro něj přijel na letiště. To se stát mně na služební cestě… nevím, nevím. Myslel jsem si, že to bude všechno, ale strašlivě jsem se mýlil. V Havířově totiž jednu řidičku znepokojil zvuk linoucí se z pod její kapoty. Přivolala městské strážníky a pak už jen do večerních hodin (během reportáže se setmí) s nimi laškovala pod průhlednou záminkou honby za koťátkem. Opravdu stojí za shlédnutí, vážně jsem začal uvažovat o kariéře městského policisty. Dostanu přidáno a ještě budu odpolední směny trávit s vysílačkou u zvířátek. Škoda jen, že číslo, na kterém chce Nova ohlašovat katastrofy není zdarma. Soused má psa co utíká jednou týdně, kohout od naproti neumí kokrhat a v síťce u lampy mi opět uvízla můra. Co zpráva – to trhák! Úplně jsem rezignoval a už jen nevěřícně zíral na další dávku zvěře – na konec bylo zařazeno duo králík + had.Nemyslete si však, že to nechám! Zregeneroval jsem se pobytem v práci a tuším, že dnes by mohlo být něco OPRAVDU skvělého. Tak co, necháme se překvapit? :-))